Napisz e-mail Drukuj

Imprezy

Zdarzenie 

Pozycje odwrócone dla początkujących cz I.
Tytuł:
Pozycje odwrócone dla początkujących cz I.
Kiedy:
29.09.2019
Gdzie:
Fabryka Energii - Centrum Jogi Wrocław - Wrocław
Kategoria:
warsztaty
Cena:
100 - PLN
www:
http://fabrykaenergii.pl/wydarzenia/%C5%9Bwiat-do-g%C3%B3ry-
organizator:
Fabryka Energii - Centrum Jogi
e-mail:
kontakt@fabrykaenergii.pl
telefon:
505-845-545
Poziom:
początkujący-średni
nauczyciel:
Maria Roszkowska
stopień:
Introductory II

Opis

Świat do góry nogami cz. I

Nauka pozycji odwróconych dla osób początkujących (wymagane min. 3 miesiące praktyki)

DATA
29.09.2019
(niedziela)

TEMAT
Pozycje odwrócone (Viparita sthiti) są wyjątkową grupą asan i odgrywają kluczową rolę w praktyce jogi. Stanie na głowie – Salamba Sirsasana i stanie na barkach – Salamba Sarvangasana uważa się za dwie najważniejsze pozycje, królewską parę asan, których nie powinno zabraknąć w naszej codziennej praktyce. Odwrócenie ciała do góry nogami zapobiega negatywnym skutkom oddziaływania grawitacji na nasz organizm, zapobiega opadaniu organów, korzystnie wpływa również na układ krwionośny, oddechowy, limfatyczny, nerwowy i hormonalny. Lista korzyści z wykonywania tych pozycji jest naprawdę bardzo długa. Zanim jednak w pełni będzie można korzystać z wszystkich dobrodziejstw tej grupy asan, trzeba wiedzieć jak prawidłowo je wykonywać. Na tym warsztacie, podzielonym na dwie części, nauczysz się podstawowych pozycji odwróconych i bezpiecznego ich wykonywania.

Część I – Halasana i Salamba Sarvangasana

"Nie można przecenić ogromnego znaczenia Sarvangasany. Jest to jedno z największych dóbr ofiarowanych ludzkości przez starożytnych mędrców. Sarvangasana jest matką wśród asan. Jak matka dba o harmonię i szczęście w domu, tak asana ta przyczynia się do harmonii i szczęścia w organizmie człowieka." BKS Iyengar
W części pierwszej warsztatu zajmiemy się pozycjami Halasana i Salamba Sarvangasana. Krok po kroku nauczymy się jak osadzać ciężar ciała na barkach, aby potem stabilnie i w bezpieczny sposób wykonywać pozycję świecy. Zapraszam przede wszystkim osoby początkujące z min. 3-miesięczną praktyką, które chcą się nauczyć pozycji odwróconych, jak również te, które już posiadaną wiedzę chciałyby sobie usystematyzować.


Zajęcia prowadzone wg metody BKS Iyengara®
Warsztat ten nie ma charakteru szkoleniowego.

PROWADZĄCY

MARIA ROSZKOWSKA
Dyplomowany i certyfikowany nauczyciel jogi metodą BKS Iyengara® w stopniu Introductory II.Ukończyła 3-letni trening nauczycielski prowadzony przez Jurka Jaguckiego (Intermediate Senior III). Brała udział w licznych warsztatach prowadzonych przez nauczycieli jogi Iyengara z Polski i z zagranicy (m. in. Abhijata Sridhar, Faeq i Corrine Biria, Marcia Monroe, Lois Steinberg, David Meloni, Christian Pisano). Zafascynowana praktyką i nauczaniem Davida Meloni (Florencja, Advanced Senior II) utrzymuje z nim regularny kontakt, uczestnicząc w prowadzonych przez niego warsztatach.

KOSZT
100 zł – udział w warsztacie z posiłkiem

Plan warsztatu:
09:00 – 11:00 – praktyka asan
12:00 – 14:00 – praktyka asanMIEJSCE

Fabryka Energii Centrum Jogi Wrocław
pl. Wolności 7, I p.
Kamienica pod Złotym Dębem

zapisy i informacje na stronie:
http://fabrykaenergii.pl/wydarzenia/%C5%9Bwiat-do-g%C3%B3ry-nog...

Miejsce

Fabryka Energii - Centrum Jogi Wrocław
Venue:
Fabryka Energii - Centrum Jogi Wrocław   -   www
Ulica:
pl. Wolności 7
Kod:
50-071
Miasto:
Wrocław
Województwo:
Dolnośląskie
Kraj:
Kraj: pl

Opis

Fabryka Energii – Centrum Jogi Wrocław

Profesjonalne centrum jogi w samym centrum Wrocławia, jedna z największych szkół jogi Iyengara w Polsce. Prowadzimy zajęcia w grupach początkujących, średnio-zaawansowanych i zaawansowanych. Zapraszamy także na zajęcia dynamiczne, jogę dla kobiet w ciąży oraz zajęcia łagodne.

Nasi nauczyciele to ludzie z pasją, którzy nieustannie dokształcają się na licznych warsztatach, by uczyć jak najlepiej i zarażać swoich uczniów miłością do jogi.

Ćwiczymy 7 dni w tygodniu od 7:00 do 21:00. Latem, w każdą niedzielę, zapraszamy na darmowe zajęcia Jogi w Parku.

Posiadamy dwie klimatyzowane sale do jogi, w pełni wyposażone w cały sprzęt niezbędny do praktyki. Po zajęciach można odpocząć w strefie relaksu i napić się z nami herbaty.

Przez cały rok organizujemy warsztaty stacjonarne oraz wyjazdy z jogą, na których można odpocząć od miejskiego zgiełku i naładować baterie na długi czas. Organizujemy także warsztaty z nauczycielami z zagranicy.

Jako jedyni we Wrocławiu posiadamy stacjonarny i internetowy sklep z pomocami do jogi, w którym zaopatrzysz się we wszystkie niezbędne pomoce. Posiadamy największy wybór ręcznie wykonywanych wałków i poduszek do medytacji oraz poduszek ziołowych. Zapraszamy na naszą stronę www.jogamarket.pl

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Kalendarz imprez

<<  Październik 2019  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
   1  2  3  4
   
webmaster