image

Egzamin Junior Intermediate - wymogi

Warunki dla kandydatów przystępujących do egzaminu Intermediate Junior 

Intermediate Junior I

  1. Członkostwo PSJI przez okres roku, w którym odbywa się egzamin oraz roku poprzedzającego poparte zaświadczeniem wpłaty składek.
  2. Zdany egzamin Introductory II nie wcześniej niż 2 lata temu. Potwierdzona ważność dyplomu.
  3. Rekomendacja od prowadzącego trening na Junior I oraz druga rekomendacja od nauczyciela, co najmniej Junior II – należy zgłosić się do nich, co najmniej 8 miesięcy przed egzaminem.
  4. Jeśli kandydat nie odbywał treningu na Junior I – rekomendacja od 2 nauczycieli stopnia, co najmniej Junior II – należy zgłosić się do nich, co najmniej 8 miesięcy przed egzaminem.
  5. Potwierdzone terminowanie u nauczyciela/nauczycieli rekomendujących w postaci:
    • udział min. 15 lekcji*,
    • asystowanie min. 15 lekcji**,
    • prowadzenie 5 lekcji* pełnych obejmujących zakres asan z poziomu Junior I (pod okiem nauczyciela prowadzącego, każda z tych części powinna być omówiona).
  6. Opanować praktykę i uczenie pozycji i pranajam na stopień Junior I – potwierdzone przez nauczyciela rekomendującego.
  7. Nauczyciel rekomendujący może wymagać prac pisemnych.
  8. Opanować materiał teoretyczny:
    Jogasutry:
    • Kriya Yoga,
    • trzy guny,
    • pięć kleś.

    Anatomia
    • budowa i funkcjonowanie (wszystkie możliwe ruchy) szyi, barków, kolan,
    • ogólna wiedza na temat układów:
    • nerwowego,
    • krążenia,
    • trawienia,
    • oddechowego,
    • limfatycznego,
    • hormonalnego.
  9. Udział w warsztacie szkoleniowym, co najmniej 4 – dniowym z nauczycielem stopnia Senior II 2 razy przez ostatnie 2 lata (średnio raz na rok) – dotyczy osób, które nie brały udziału w treningu na Junior Intermediate I.
  10. Udział w zajęciach nauczycieli rekomendujących nie oznacza automatycznego otrzymania rekomendacji.
{mospagebreak}

Intermediate Junior II

  1. Członkostwo PSJI przez okres roku, w którym odbywa się egzamin oraz roku poprzedzającego poparte zaświadczeniem wpłaty składek.
  2. Zdany egzamin Junior I nie wcześniej niż 12 miesięcy temu. Potwierdzona ważność dyplomu.
  3. Rekomendacja od 2 nauczycieli stopnia, co najmniej Junior III – należy zgłosić się do nich, co najmniej 8 miesięcy przed egzaminem.
  4. Potwierdzone terminowanie u nauczyli rekomendujących w postaci:
    • udział min. 15 lekcji*,
    • asystowanie min. 15 lekcji**,
    • prowadzenie 5 lekcji* pełnych obejmujących zakres asan z poziomu Junior II (pod okiem nauczyciela prowadzącego, każda z tych części powinna być omówiona).
  5. Opanować praktykę i uczenie pozycji i pranajam na stopień Junior II – potwierdzone przez nauczyciela rekomendującego.
  6. Nauczyciel rekomendujący może wymagać prac pisemnych.
  7. Opanować materiał teoretyczny:
    • Bhagawadgita rozdziały 1-6,
    • Hatha Yoga Pradipika,
    • szczegółowa wiedza o każdej asanie i pranajamie z tego poziomu – technika wykonania, przeciwskazania, działanie na podstawie Światła Jogi, Światła Pranajamy, Joga Doskonała dla kobiet, Yoga in Action.
    Anatomia
      funkcjonowanie układów:
    • nerwowego,
    • krążenia,
    • trawienia,
    • oddechowego,
    • limfatycznego,
    • hormonalnego.

  8. Należy wiedzieć:
    • jak stworzyć sekwencję przygotowującą do pozycji odwróconych i wariantów,
    • jak stworzyć sekwencję przygotowującą do padmasany,
    • jak stworzyć sekwencję przygotowującą do balansów,
    • jak pracować z kobietami w ciąży,
    • jak łączyć w całość poszczególne ruchy w danej pozycji i w kolejnych pozycjach,
    • jak modyfikować pozycję w trakcie klasy dla ucznia z problemem: kolana, dolne plecy, menstruacja.

  9. Udział w warsztacie szkoleniowym, co najmniej 4 – dniowym z nauczycielem stopnia Senior II 2 razy przez ostatnie 2 lata (średnio raz na rok).
  10. Odbycie asysty przy egzaminach na Introductory I/II – co najmniej 3 razy.
  11. Udział w zajęciach nauczycieli rekomendujących nie oznacza automatycznego otrzymania rekomendacji.
{mospagebreak}

Intermediate Junior III

  1. Członkostwo PSJI przez okres roku, w którym odbywa się egzamin oraz roku poprzedzającego poparte zaświadczeniem wpłaty składek.
  2. Zdany egzamin Junior II nie wcześniej niż 12 miesięcy temu. Potwierdzona ważność dyplomu.
  3. Rekomendacja od 2 nauczycieli: jeden, co najmniej stopnia Senior I, drugi – co najmniej Junior III – należy zgłosić się do nich, co najmniej 8 miesięcy przed egzaminem.
  4. Potwierdzone terminowanie u nauczycieli rekomendujących w postaci:
    • udział min. 15 lekcji*,
    • asystowanie min. 12 lekcji**,
    • prowadzenie 5 lekcji* pełnych obejmujących zakres asan z poziomu Junior III (pod okiem nauczyciela prowadzącego, każda z tych części powinna być omówiona).
  5. Opanować praktykę i uczenie pozycji i pranajam na stopień Junior III – potwierdzone przez nauczyciela rekomendującego.
  6. Nauczyciel rekomendujący może wymagać prac pisemnych.
  7. Opanować materiał teoretyczny:
    • Bhagawadgita rozdziały 1-6,
    • Jogasutry 3 rozdział,
    • szczegółowa wiedza o każdej asanie i pranajamie z tego poziomu – technika wykonania, przeciwwskazania, działanie na podstawie Światła Jogi, Światła Pranajamy, Joga Doskonała dla kobiet, Yoga in Action.
  8. Należy wiedzieć:
    • jak włączyć wiedzę zawartą w Jogasutrach do nauczania asan i pranajam
    • jak pokazać i skorygować ruch na uczniu w trakcie klasy
    • jak modyfikować pozycję w trakcie klasy dla ucznia z problemem: kolana, dolne plecy, menstruacja.
  9. Udział w warsztacie szkoleniowym, co najmniej 4 – dniowym z nauczycielem stopnia Senior II 2 razy przez ostatnie 2 lata (średnio raz na rok).
  10. Pozyskanie uprawnień jako egzaminator oraz uczestniczenie corocznie w egzaminach jako egzaminator – min. raz do roku.
  11. Odbycie min. miesięcznego stażu w Punie w Ramamani Memorial Iyengar Yoga Institute.
  12. Udział w zajęciach nauczycieli rekomendujących nie oznacza automatycznego otrzymania rekomendacji.

Zatwierdzono 4 kwietnia 2008, poprawiono 31 lipca 2008.



*)    Chodzi tu o regularne klasy ogólne, zaawansowane, kobiece. Nie zaś o zajęcia warsztatowe ani żadna z form kształcenia w Instytucie w Punie (asysty na klasach medycznych, obserwacje klas "u góry").
**)    Chodzi tu o regularne klasy ogólne, zaawansowane, kobiece, terapeutyczne. Nie zaś o zajęcia warsztatowe.

Kalendarz imprez

<<  Maj 2012  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
212223
28293031   
webmaster