93 urodziny B.K.S. Iyengara

imageDrodzy nauczyciele i sympatycy jogi !

W tym roku Guruji kończy 93 lata. Na kilka dni przed jego świętem grupa joginów z Polski miała szczęście złożyć mu życzenia urodzinowe osobiście. Było to niezwykle wzruszające a zarazem radosne wydarzenie widzieć Mistrza w tak dobrej formie fizycznej jak i psychicznej. Guruji zachęcał do rozmowy, zadawania pytań, żartował, uśmiechał się. Było to nasze pierwsze spotkanie z B.K.S. Iyengarem i mimo iż większość osób która ze mną tam była jest początkującymi joginami dla wszystkich było to wielkie przeżycie. Byliśmy pod wrażeniem, że tak wielka osobowość ma tyle skromności w sobie.

Guruji swoją metodę tworzył kilkadziesiąt lat, poświęcił temu całe swoje życie, pomagał i pomaga milionom osób i to nie tylko poprzez nauczanie jogi, ale również poprzez wspieranie finansowe najuboższych w Indiach.

Dzięki niemu wiele istnień poprawiło jakość swojego życia, pozbyło się bólu, choroby, otrzymało nadzieję na lepsze, szczęsliwsze życie.

Warto w dniu urodzin Gurujiego zatrzymać się na chwilę, pomyśleć czym jest dla nas joga, jakich zmian dokonała w naszym życiu, a jeżeli bilans przemyśleń będzie pozytywny, pomyślmy w jaki sposób można B.K.S. Iyengarowi za to podziękować, może modlitwą, dobrym uczynkiem dla innej osoby, dobrą praktyką, a jeżeli jest taka możliwość wsparciem finansowym dla Projektu Bellur.

W imieniu Polskiego Stowarzyszenia Jogi Iyengara Justyna Wojciechowska

 


Projekt Gurujiego możesz wesprzeć w następujący sposób:

  1. Dokonując wpłaty na konto Polskiego Stowarzyszenia Jogi Iyengara nr 49 2130 0004 2001 0258 9034 0001 z dopiskiem Bellur.
  2. Organizując specjalne lekcje jogi w twojej szkole, z których dobrowolne datki zostaną przekazane na rzecz Bellur
  3. Biorąc udział w specjalnej sesji jogi w szkole.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Kalendarz imprez

<<  Listopad 2019  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
    
 
webmaster