książki

Joga w praktyce. Kurs wstępny

Autor B.K.S. i Geeta Iyengar

( 294 Ocen )

ImageNiniejszy podręcznik kładzie podwaliny praktyki jogi: gruntownie omawia 49 podstawowych asan oraz dwa wstępne etapy pranajamy. Stanowi obowiązkową lekturę dla początkujących i doskonałe uzupełnienie wiedzy dla zaawansowanych. Pozycje zostały uporządkowane w kolejności ich nauczania, omówiono kolejne etapy ich wykonywania oraz efekty ich działania na poziomie fizycznym, fizjologicznym i umysłowym. Książka zawiera ponad dwieście poglądowych rysunków i szkiców.

Przewodnik przedstawia najkorzystniejszą kolejność kroków w praktyce jogi. Krótkie i zwarte wskazówki techniczne pełnią funkcję drogowskazów.

Jest to rodzaj książki ilustrowanej, przewodnika dla tych, którzy uczestniczą w zajęciach przygotowawczych, ponieważ obejmuje program przeznaczony na kurs wstępny. Książka ta pomoże uczniom w zadaniach domowych i w praktykowaniu asan i pranajamy z właściwym nastawieniem.

Stron 136. Wydanie pierwsze, Polskie Stowarzyszenie Jogi Iyengara Kraków 2010

zobacz zawartość: str. 53-54, str. 69-70

Możliwość zakupu książki poprzez nasz sklep: sklep.joga.org.pl

 

 

Podstawowe wskazówki dla nauczycieli jogi

Autor B.K.S. i Geeta Iyengar

( 88 Ocen )

Drugie, poprawione wydanie podręcznika, przeznaczonego dla wszystkich nauczycieli jogi: zarówno tych, którzy obecnie kształcą się w ramach kursu nauczycielskiego, jak i tych, którzy od dawna prowadzą własne zajęcia. ImageKsiążka została opracowana przez B.K.S. i Geetę Iyengarów na podstawie kursu dla nauczycieli prowadzonego w Punie. Stanowi wzór podstawowych porad metodycznych, a także ogólny zarys wiedzy nieodzownej przy nauczaniu jogi. Mamy nadzieję, że jako taka będzie pomocna polskim nauczycielom jogi na co dzień oraz posłuży jako solidna baza do dalszych samodzielnych poszukiwań.

"Nauczanie to nie tylko techniki wykonywania różnych asan. Własna praktyka asan i osiągane postępy to coś innego niż nauczanie. Dzielenie się wiedzą to ogromna odpowiedzialność. Nauczanie to odpowiedzialność emocjonalna, etyczna, i moralna. Dlatego nauczyciel musi uważać, aby nie poprowadzić w złym kierunku uczniów, którzy podczas uczenia się są od niego całkowicie zależni."

"Podręcznik ten szczegółowo omawia, w jaki sposób nauczyciel powinien zorganizować zajęcia, jak uczyć i jak zwracać uwagę na uczniów. Wyjaśnia również, jak osiągnąć taką wyrazistość głosu, jasność języka i wskazówek, aby skupić uwagę uczniów; w jaki sposób rozwinąć w nich poczucie kierunku; jak zachować pamięć o odpowiedzialności i radzić sobie z problemami, które mogą się pojawić"

 

Stron 174. Wydanie drugie poprawione, Polskie Stowarzyszenie Jogi Iyengara Kraków 2010 (spis treści:str. 1 str. 2)

Możliwość zakupu książki poprzez nasz sklep: sklep.joga.org.pl

 

 

Joga światłem życia

Autor B.K.S. Iyengar

Image

W tej ciepłej, błyskotliwie i przystępnie napisanej książce, Autor omawia rolę, jaką pozycje jogi oraz techniki oddychania odgrywają w naszym dążeniu do odnalezienia pełni. Poświęca uwagę zewnętrznym i wewnętrznym przeszkodom, które utrudniają nam postęp na ścieżce jogi, oraz temu, w jaki sposób joga może nam pomóc żyć w harmonii z otaczającym nas światem. Mistrz wykorzystuje historie z własnego życia, humor i przykłady ze współczesnej kultury, by pokazać, że świadoma uważność, którą daje nam joga, może głęboko zmienić nasze życie na lepsze.

Joga pozwala osiągnąć w życiu poczucie pełni. Nie będziecie już czuli się tak, jakbyście ciągle próbowali złożyć w całość potłuczone kawałki. Joga pozwala odnaleźć spokój wewnętrzny, który nie da się zburzyć i zmącić przez ciągły stres i życiowe zmagania. Joga pozwoli Wam znaleźć nowy rodzaj wolności, o którego istnieniu być może nawet nie wiecie.

 

Yoga The Path to Holistic Health

Autor B.K.S. Iyengar

Image

Bogato ilustowany podecznik do nauki jogi, zawiera:

  • szczegółowe omówienia poszczególnych asan
  • ponad 1900 kolowych fotografii, wraz z trójwymiarową prezentacją każdej pozycji
  • specjalnie zmodyfikowane asany dla początkujących
  • zestawy ćwiczeń terapeutycznych, uśmierzające ponad 80 dolegliwości: od astmy po nerwobóle.
Podręcznik jest obszernym źródłem wiedzy zarówno dla uczniów początkujących, jak i zaawansowanych. Przedstawia holistyczne podejście do jogi, pozwalające uzyskać zdrowie fizyczne oraz równowagę emocjonalną i psychiczną.
 

Drzewo Jogi

Autor B.K.S. Iyengar

Image

168 stron. Praktyczne wskazówki dla adeptów jogi. Autor dzieli się z nami własnymi doświadczeniami i przemyśleniami na temat praktykowania i nauczania jogi oraz jej miejsca w codziennym życiu. Książka mówi o miłosci, celu życia, wierze, dzieciństwie, starości i smierci, zdrowiu i sztuce uzdrawiania.

 Materiały zamieszczone w książce są głównie zapisami wykładów i spotkań Iyengara z uczniami, które odbyły się w Anglii, Francji, Włoszech, Hiszpanii i Szwajcarii w latach 1985-1987.

 

Pranajama - sztuka oddychania

Autor B.K.S. Iyengar

ImageKsiążka jest kontynuacją i dopełnieniem "Światła Jogi". Autor wprowadza nas w tajniki i subtelności oddechu, relaksu i medytacji. Przedstawia szczegółowe opisy 14 podstawowych rodzajów pranajamy podzielone na 82 etapy oraz ilustrowane 190 fotografiami i 20 rysunkami anatomicznymi. Książka zawiera też metodykę 200-tygodniowego kursu pranajamy.


"Pranajama" jest praktycznym podręcznikiem, który krok po kroku wskazuje nam metody oddychania według tradycji jogi w warunkach codziennego życia.

 

Joga doskonała dla kobiet

Autor Gita Iyengar

Image

Gita S. Iyengar od 40 lat naucza jogi według metody swojego ojca, B.K.S. Iyengara, legendarnego mistrza jogi. Prowadzi z nim i bratem słynną szkołę jogi w Punie w Indiach. Korzystając ze swoich bogatych doświadczeń napisała podręcznik do ćwiczeń jogi specjalnie dla kobiet. Uwzględnia on specyficzne cechy budowy, fizjologii i psychiki kobiet. Poza klasycznymi asanami i pranajamami autorka podaje też ćwiczenia dla kobiet w ciąży i połogu, podczas menstruacji czy klimakterium.

277 stron. 190 fotografii.

 

Światło Jogi

Autor B.K.S. Iyengar

ImageFundamentalny podręcznik do praktyki jogi, napisany przez jednego z najwybitniejszych, żyjących mistrzów jogi - B.K.S Iyengara. Zawiera ilustrowane 600 czarnobiałymi fotografiami szczególowe opisy ponad 200 asan, 14 pranajam (ćwiczeń oddechowych) i relaksu.

Mam nadzieję, że "Światło Jogi" sprawi, iż wielu ludzi pójdzie za przykładem B.K.S Iyengara i stanie się nauczycielami, których ludzkość bardzo potrzebuje.

Yehudi Menuhin

 

Gdzie kupić?

miejsca, w których możesz kupić wydawnictwa PSJI

GDAŃSK:

KRAKÓW:

WARSZAWA:

WROCŁAW:

Kalendarz imprez

<<  Październik 2019  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
   1  2  3  4
   
webmaster