Jakie są korzyści płynące z wykupienia CMu?

1. Jesteś w porządku wobec BKS Iyengara i jego spadkobierców.

Guruji Iyengar rejestrując swoje nazwisko jako znak towarowy i zobowiązując nas do wykupu licencji do korzystania z niego zabezpieczył swoje interesy i dobre imię. Dzięki temu on i jego spadkobiercy (Gita Iyengar i Prasiant Iyengar) nie tylko czerpią zasłużone profity z dzieła życia Gurujiego ale też mają kontrolę nad tym kto posługuje się nazwiskiem IYENGAR w kontekście nauczania jogi. Tylko osoby, które zdały podstawowy egzamin nauczycielski oraz utrzymują kontakt z metodą mają prawo do tego, aby się ubiegać o licencję.

Więcej na temat powodów wprowadzenia CMu na Blogu Zarządu z 2010: http://joga.org.pl/sjip/Wladze/Zarzad/Blog-Zarzadu/553-Blog-Kwiecien-2010

2. Stajesz się rozpoznawalny jako godny zaufania nauczyciel jogi.

Kiedy otworzysz zakładkę lista nauczycieli w dziale "Nauczyciele" - zobaczysz krótką listę nazwisk. To pierwsza lista, którą rekomendujemy odwiedzającym nasz serwis www - tych nauczycieli, którzy przystąpili do aktualnego CMu.

3. Możesz przystępować do egzaminów nauczycielskich.

Regulaminy egzaminów nauczycielskich na całym świecie wymagają od kandydatów na stopień Junior Intermediate I i wyższe, posiadania aktualnego CMu. Przykładowo - jeśli chcesz zdawać egzamin w 2015 roku, co oznacza, że zgłaszasz się do 15 grudnia 2014 roku - powinieneś mieć wykupiony CM 2014/15 (aplikacja do 30 IV 2014) oraz CM 2015/16 (aplikacja do 30 IV 2015). Jak widać - zwyczajnie warto jest mieć wykupiony CM na bieżąco - z roku na rok. Regulaminy egzaminów Intermediate: http://joga.org.pl/egzaminy-nauczycielskie/regulaminy-egzaminow/243-egzamin-junior-intermediate-wymogi

 

4. Płacisz mniej za konwencje organizowane przez SJIP.

Konwencje organizowane przez SJIP powoli wchodzą jako stały punkt kalendarza imprez jogicznych. Kiedy spojrzysz na cennik najnowszej - zobaczysz, że jeśli bierzesz udział w bloku dla nauczycieli - płacisz mniej za niego o równowartość opłaty licencyjnej. Zwyczajnie - ta opłata zwraca Ci się w ten sposób! Jednocześnie przypominamy, że uczestnictwo w PKJI powoduje, że zostaje spełniony warunek do CMu na kolejny rok. Udział w PKJI 2015 daje CM na 2016/17.

 

5. Dbasz o to, aby się rozwijać w swojej praktyce i nauczaniu.

Spełnienie warunków dotyczących szkoleń własnych wymaga od aplikujących stałego kontaktu z metodą i nauczycielami wyższymi stopniem - mobilizuje do systematycznego uczestniczenia w warsztatach, szkoleniach, konwencjach albo do regularnego uczestnictwa w zajęciach w szkole gdzie naucza starszy stopniem prowadzący.

 

Ważne linki: lista nauczycieli | FAQ | warunki przyznania Certyfikatu | materiały promocyjne

 

webmaster