ogłoszenia

Relacja po konwencji i walnym zgromadzeniu

Za nami już emocje tegorocznej Polskiej Konwencji Jogi Iyengara z Christianem Pisano, która odbyła się w Krakowie w dniach 9 - 12 maja 2019. Praktyka pełna wolności i przestrzeni dała uczestnikom wiele wzruszeń, doświadczeń i nowych doznań. Pisano, jeden z najwyższych stopniem nauczycieli jogi Iyengara, praktykujących wiele lat u boku Gurujiego, obecnie jest orędownikiem akceptacji ograniczeń i praktyki nacechowanej radością oraz wolnością. Podczas konwencji namawiał uczestników do poszukiwania przestrzeni w ciele i umyśle, poddawania się przepływowi energii. Jego płynące prosto z serca wypowiedzi nakłaniały do refleksji i otwierały nowe możliwości rozumienia praktyki. Dla wielu uczestników konwencji był czas wyjątkowy i ważny.

Czas podczas konwencji był wykorzystany maksymalnie efektywnie. Uczestnicy konwencji wzięli udział w szkoleniu w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz w panelu dydaktyczno-dyskusyjnym "Relacja między instruktorem a ćwiczącym w praktyce jogi". Temat zakresu i sposobu prowadzenia korekt manualnych w jodze dyskutowany jest obecnie w wielu krajach na świecie. Panel był naszym polskim wkładem w te rozważania.

Tradycyjnie przy okazji konwencji odbyło się walne zgromadzenie członków Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce. Tym razem spotkaliśmy się dwukrotnie. W czwartek 9 maja na zwyczajnym walnym, podczas którego zatwierdzone zostały sprawozdania zarządu i poszczególnych komisji oraz komitetu technicznego. W piątek 10 maja na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu wybraliśmy nowych członków zarządu i przewodniczącego komisji technicznej. (protokoły z walnych zgromadzeń znajdują się w załączniku)
W skład zarządu wchodzą obecnie:
- Monika Salitra, prezes
- Inka Cattell, wiceprezes
- Małgorzata Skórska, członek zarządu odpowiadający za PR Stowarzyszenia,
- Tomasz Pyrzewicz, członek zarządu odpowiadający za organizację egzaminów,
- Roman Grzeszykowski, członek zarządu odpowiadający za projekt Bellur oraz akcje charytatywne,
- Iwona Gajko, przewodnicząca Komitetu Technicznego.

W piątek odbyła się również dyskusja na temat przyszłości szkoleń nauczycielskich. Więcej na ten temat można przeczytać w załączniku:

 

Newsletter Marzec 2019

Drodzy Członkowie i Sympatycy!

1. Na stronie Stowarzyszenia dostępne są terminy Ewaluacji Introductory I. Zgłoszenia przyjmują organizatorzy ewaluacji, z nimi też kontaktujcie się w sprawach organizacyjnych.

2. Z początkiem marca rozpoczniemy zapisy na Polską Konwencję Jogi Iyengara z Christianem Pisano, która odbędzie się w Krakowie 9-13 maja 2019 r. Link do zapisów zostanie wysłany osobnym mailem. W międzyczasie zachęcamy do śledzenia strony wydarzenia na FB

3. Podczas Konwencji odbędzie się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia, na którym przeprowadzone zostaną wybory do władz SJIP: Zarządu, Komitetu Technicznego oraz Komisji Etyki. Zachęcamy do zaangażowania się w pracę w Stowarzyszeniu i zgłoszenia swoich kandydatur.

4. W związku z pracami nad nową stroną, sklep internetowy Stowarzyszenia jest zamknięty do odwołania. O jego ponownym uruchomieniu poinformujemy w kolejnych newsletterach.

5. Na stronie Stowarzyszenia została wyłączona opcja przedłużenia CM. Zostanie ona uruchomiona ponownie pod nową stroną, wraz z opcją opłaty za CM przez PayU. Prosimy o nie wpłacanie opłaty za CM na konto.


Zespół SJIP

 

UWAGA ZMIANA ZASAD ZAPISÓW NA EGZAMINY I OPŁAT EGZAMINACYJNYCH

egzaminy.joga.org.pl

Więcej szczegółów na stronie zapisów.

 

Newsletter Listopad 2018

  1. Zapraszamy do zapoznania się z listem Komisji etyki, skierowanym do Was – wszystkich nauczycieli i praktykujących jogę Iyengara. Komisja podejmuje w nim temat standardów etycznych w relacji nauczyciel-uczeń. List dostępny jest na stronie Stowarzyszenia oraz w załączniku to newslettera. 

  2. Zachęcamy do udziały w ankiecie odstępnej na FB Stowarzyszenia. Jak dobrze wiecie, do poprowadzenia Polskiej Konwencji Jogi Iyengara w 2019 roku zaproszony przez nas został Manuso Manos, jeden z najbliższych uczniów Gurujiego i najbardziej doświadczonych nauczycieli na świecie. Ostatnie wydarzenia w Stanach Zjednoczonych i pojawienie się oskarżeń pod adresem Manuso w związku z akcją #Metoo, spowodowały, chcemy zasięgnąć Waszej opinii. Zarzuty dotyczyły zarówno sytuacji sprzed wielu lat, jak i niedawnych incydentów. Komisja etyki Stowarzyszenia Jogi Iyengara w USA uznała je za bezpodstawne, jednak to nie wystarczyło by rozwiać wszelkie wątpliwości. Nie chcemy brać udziału w rozstrzyganiu tej sprawy. Na naszych barkach spoczywa odpowiedzialność za powodzenie Konwencji, również pod względem finansowym. Stąd nasza prośba o Wasz głos w tej sprawie. Czy weźmiecie udział w Konwencji z Manuso?  Czekamy na Wasze głosy do 6. Listopada. 

  3. Zapraszamy do zamawiania koszulek z okazji obchodów 100-lecia urodzin Iyengara. Dla szkół, które zdecydują się wziąć je w komis, przygotowaliśmy specjalną ofertę- 10% zysków ze sprzedaży zostaje u sprzedającego. Chętnych do sprzedaży koszulek zapraszamy do kontaktu pod adresem biuro@joga.org.pl.

  4. Przypominamy o  Nadzwyczajnym Walnym Zebraniu Członków Stowarzyszenia, które odbędzie się w dniu 28 listopada 2018 o godzinie 14.00 w Krakowie w Szkole Jogi Sadhana przy ul. Długiej 17A

 

 

List przypominający o standardach etycznych

Koleżanki i koledzy,

od maja br. wchodzimy w skład komisji etyki naszego Stowarzyszenia. Już teraz widzimy, że wiele spraw czeka na uporządkowanie. Nie wszystkie kwestie będziemy w stanie rozstrzygnąć, tym bardziej, że komisja etyczna miała sporą przerwę w funkcjonowaniu. Systematycznie chcemy jednak działać na rzecz wysokich standardów etycznych w jodze.

Jeden temat wydaje się szczególnie ważny. Wpisuje się w toczącą się na całym świecie dyskusję o szacunku w relacjach między kobietami i mężczyznami. Skandal dotyczący przemocy seksualnej, który wybuchł w Stanach Zjednoczonych w 2017 roku, swoją medialną siłą nakłonił wiele osób do refleksji i weryfikacji dotychczasowych zachowań. Fala informacji o rozmaitych formach molestowania seksualnego była dla wielu z nas wstrząsem. Okazuje się, że przyzwolenie na nieetyczne zachowania obowiązywało w niezliczonej liczbie środowisk, a ofiary przemocy mówią o tym dopiero po wielu latach.

 

Zaproszenie na Zwyczajne Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia 2018r

Zarząd Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce na podstawie § 19 ust 7 Statutu Stowarzyszenia zwołuje
Zwyczajne Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia
które odbędzie się w dniu 5 maja 2018 (sobota) w godzinach 15:30-18.00 w Krakowie przy ul. Lema 7 - Mała Hala Tauron Arena.

Porządek obrad Zwyczajnego Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia znaleźć na naszej stronie: ZWZC2018
Znajduje się tam też do pobrania sprawozdanie finansowe Stowarzyszenia za rok 2017.

Zarząd Stowarzyszenia serdecznie zaprasza wszystkich Członków Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce do udziału w Zwyczajnym Walnym Zebraniu Członków Stowarzyszenia, informując jednocześnie, że materiały stanowiące przedmiot obrad Zwyczajnego Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce udostępnione zostaną na stronie internetowej Stowarzyszenia w terminie do dnia 18 kwietnia 2018 r. Jest to niezbędny czas do wprowadzenia do dokumentów niezbędnych zmian, które były przedmiotem spotkania w dniu 28.03.2018r z Przewodniczącą Komitetu Technicznego Nataszą Moszkowicz a Abhijatą Sridhar Iyengar w Punie.

Miło nam poinformować, że z uwagi na odbywająca się w tym dniu Wschodnioeuropejską Konwencje Jogi Iyengara, Stowarzyszenie zapewni w godz.15.00-15.30 ciepły posiłek osobom, zdecydują się na udział w Zebraniu. Zapisy prosimy kierować na adres: biuro@joga.org.pl do dnia 30.04.2018r, ponieważ niezbędne jest wcześniejsze zamówienie konkretnej ilości posiłków.

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce

Agata Rozkocha- Prezes Zarządu

 

Strona 1 z 11

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Kalendarz imprez

<<  Sierpień 2019  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  9
 
webmaster