Zarządzenie dot. egzaminów Introductory I

Komitet Techniczny i Zarząd PSJI zawiadamiają o wprowadzeniu w życie dyspozycji zawartej w oficjalnym liście od Gurujiego BKS Iyengara z dnia 19 kwietnia 2014 do wszystkich Stowarzyszeń Jogi Iyengara . Dyspozycja ta dotyczy zmiany zasad przyznawania dyplomów nauczycielskich. Guruji BKS Iyengar postuluje połączenie egzaminu Introductory I i II w jeden. Oznacza to, że od maja 2014 roku nie będą organizowane egzaminy Introductory I przez PSJI.

Konsekwencją tej decyzji jest odwołanie zaplanowanego w dniach: 6-8 czerwca 2014 w Krakowie egzaminu Introductory I. Za zmiany przepraszamy kandydatów.

 

Za decyzją Gurujiego stoi ważna motywacja. Przyznawanie dyplomu Introductory I rodzi pokusę, aby używać nazwy: „dyplomowany nauczyciel metody Iyengara” w odniesieniu do osób, które ten egzamin zdały przed poprawieniem stopnia na min. Introductory II. Guruji chce takie zagrożenie wyeliminować czyniąc jasny podział na nauczycieli, którzy ukończyli proces kształcenia i posiadają dyplom - Introductory II i wyższe stopnie oraz na tych, którzy wciąż są w trakcie treningu - dawne Introductory I teraz bez dyplomu i stopnia.

Członkowie Zarządu i KT PSJI wyrażają nadzieję, że decyzja ta zostanie przyjęta przez członków PSJI a zwłaszcza kandydatów do egzaminów Introductory - ze zrozumieniem.

Komitet Techniczny i Zarząd PSJI
Kraków, 29 kwietnia 2014

List od Gurujiego BKS Iyengara:

List dot. egz. INTRO I

Kalendarz imprez

<<  Wrzesień 2019  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
161718
232425
30      
webmaster