Newsletter Marzec 2015

1. CM 2015/2016

2. Jakie są korzyści płynące z wykupienia CMu?

3. Składki członkowskie 2015

4. Ogłoszenia Zarządu/ Komitetu Technicznego SJIP

 

Drodzy Członkowie i Sympatycy:

Zbliża się termin aplikacji do CMu. Otwarcie formularza na CM 2015/16 nastąpi 31 marca 2015.

Przypominamy, że CM (certification mark) to w uproszczeniu licencja na korzystanie z nazwiska IYENGARa w kontekstach komercyjnych,udzielana na okres roku, osobom posiadającym dyplom Introductory II i wyższy jeśli spełniają wymogi dotyczące systematycznego szkolenia się. Oznacza to, że jeśli chcecie pisać o sobie "nauczyciel metody IYENGARa" (nawet w kontekście stopnia dyplomu) będąc w zgodzie z prawem - powinniście mieć aktualny CM.

CM przyznawany jest na okres od 1 maja do końca kwietnia następnego roku. Sprawdzając czy spełniacie warunki dot. szkoleń brane są pod uwagę 2 lata poprzedzające rok aplikacji. Dla przykładu: w 2015 roku (do 30 kwietnia) aplikujecie o CM na 2015/16 (V'15-IV'16) - wtedy w formularzu podajecie dane dotyczące szkoleń, warsztatów i zajęć za lata: 2013 i 2014, a w wypadku pobytu w RIMYI w Punie również za 2012.

Pozostałe warunki przyznania CMu to - oprócz stosownego dyplomu i szkoleń - aktualnie opłacona składka członkowska SJIP oraz wniesienie opłaty licencyjnej w wysokości 50 zł. rocznie. Jeśli przystępujecie do CMu pierwszy raz - potrzebne jest zawarcie umowy w formie papierowej z SJIP. Więcej o procedurach: http://joga.org.pl/Nauczyciele/certyfikat-procedury

 

I/ Jakie są korzyści płynące z wykupienia CMu?

1. Jesteś w porządku wobec BKS Iyengara i jego spadkobierców.

Guruji Iyengar rejestrując swoje nazwisko jako znak towarowy i zobowiązując nas do wykupu licencji do korzystania z niego zabezpieczył swoje interesy i dobre imię. Dzięki temu on i jego spadkobiercy (Gita Iyengar i Prasiant Iyengar) nie tylko czerpią zasłużone profity z dzieła życia Gurujiego ale też mają kontrolę nad tym kto posługuje się nazwiskiem IYENGAR w kontekście nauczania jogi. Tylko osoby, które zdały podstawowy egzamin nauczycielski oraz utrzymują kontakt z metodą mają prawo do tego, aby się ubiegać o licencję.

Więcej na temat powodów wprowadzenia CMu na Blogu Zarządu z 2010: http://joga.org.pl/sjip/Wladze/Zarzad/Blog-Zarzadu/553-Blog-Kwiecien-2010

 

2. Stajesz się rozpoznawalny jako godny zaufania nauczyciel jogi.

Kiedy otworzysz zakładkę lista nauczycieli w dziale "Nauczyciele" - zobaczysz krótką listę nazwisk. To pierwsza lista, którą rekomendujemy odwiedzającym nasz serwis www - tych nauczycieli, którzy przystąpili do aktualnego CMu. Raz na kilka lat chcemy jako stowarzyszenie podejmować akcje promocji CMu - jako synonimu jakości w nauczaniu jogi. Ostatnio taka akcja zakrojona na szeroką skalę w mediach społecznościowych miała miejsce w 2012 roku: http://joga.org.pl/Nauczyciele/certyfikat-iyengara

 

3. Możesz przystępować do egzaminów nauczycielskich.

Regulaminy egzaminów nauczycielskich na całym świecie wymagają od kandydatów na stopień Junior Intermediate I i wyższe, posiadania aktualnego CMu. Przykładowo - jeśli chcesz zdawać egzamin w 2015 roku, co oznacza, że zgłaszasz się do 15 grudnia 2014 roku - powinieneś mieć wykupiony CM 2014/15 (aplikacja do 30 IV 2014) oraz CM 2015/16 (aplikacja do 30 IV 2015). Jak widać - zwyczajnie warto jest mieć wykupiony CM na bieżąco - z roku na rok. Regulaminy egzaminów Intermediate: http://joga.org.pl/Nauczyciele/Egzaminy-nauczycielskie/Regulaminy-egzaminow/243-egzamin-junior-intermediate-wymogi

 

4. Płacisz mniej za konwencje organizowane przez SJIP.

Konwencje organizowane przez SJIP powoli wchodzą jako stały punkt kalendarza imprez jogicznych. Kiedy spojrzysz na cennik najnowszej - zobaczysz, że jeśli bierzesz udział w bloku dla nauczycieli - płacisz mniej za niego o równowartość opłaty licencyjnej. Zwyczajnie - ta opłata zwraca Ci się w ten sposób! Jednocześnie przypominamy, że uczestnictwo w PKJI powoduje, że zostaje spełniony warunek do CMu na kolejny rok. Udział w PKJI 2015 daje CM na 2016/17. Więcej o Konwencji 2015: http://joga.org.pl/imprezy/konwencja/762

 

5. Dbasz o to, aby się rozwijać w swojej praktyce i nauczaniu.

Spełnienie warunków dotyczących szkoleń własnych wymaga od aplikujących stałego kontaktu z metodą i nauczycielami wyższymi stopniem - mobilizuje do systematycznego uczestniczenia w warsztatach, szkoleniach, konwencjach albo do regularnego uczestnictwa w zajeciach w szkole gdzie naucza starszy stopniem prowadzący.

 

II/ Składki członkowskie 2015:

Uprzejmie informujemy i przypominamy, że od 2015 roku - zgodnie ze zmienionym statutem stowarzyszenia na ostatnim ZWZC w maju 2014 roku - uległ zmianie termin płacenia składek członkowskich.

Od 2015 roku składkę członkowską należy opłacić do 31 stycznia. Zmianie uległy również kwoty składek:

  • Członkowie nauczyciele - osoby posiadające dyplom min. Intro II: 200 zł.
  • Członkowie uczniowie - osoby bez dyplomu albo w trakcie szkolenia nauczycielskiego: 100 zł.

Więcej informacji o korzyściach płynących z członkostwa w SJIP: http://joga.org.pl/sjip/Skladki-czlonkowskie

 

III/ Ogłoszenia Zarządu/ Komitetu Technicznego SJIP:

1. Spotkania Zarządu/ Komitetu Technicznego SJIP:

Zapraszamy do zapoznania się ze sprawozdaniem ze spotkania Zarządu SJIP, które odbyło się 10 lutego 2015 przez Skype'a:
http://joga.org.pl/sjip/Wladze/Zarzad/sprawozdania/778-protokol-zarzad-styczen-luty

Zapraszamy do zapoznania się ze sprawozdaniem ze spotkania Zarządu SJIP, które odbyło się 24 lutego 2015 przez Skype'a:
http://joga.org.pl/sjip/Wladze/Zarzad/sprawozdania/779-protokol-zarzad-luty

Zapraszamy do zapoznania się z rocznym sprawozdaniem z działalności Zarządu SJIP 2014:
http://joga.org.pl/sjip/Wladze/Zarzad/sprawozdania/777-sprawozdanie-z-dzialanosci-2014

Zapraszamy do zapoznania się z rocznym sprawozdaniem z działalności KT SJIP 2014:
http://joga.org.pl/sjip/Wladze/Komitet-Techniczny/Protokoly-posiedzen-KT/780-sprawozdanie-z-dzialanosci-kt-2014

 

2. Polska Konwencja Jogi Iyengara z Gulnaaz Dashti: Warszawa, 15-17 maja 2015.

20 grudnia zostały otwarte zapisy na PKJI 2015. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc prosimy nie zwlekać z zapisami. Formularz zgłoszeń zostanie zamknięty 20 kwietnia!!!

Pod tym adresem: http://joga.org.pl/dokumenty/GULNAAZ_PLAKAT.pdf znajdziecie plakacik do wydrukowania na domowej drukarce w formacie A4. Jeśli macie gdzie zamieścić ten plakacik - w szkole jogi, do której chodzicie lub którą prowadzicie - zawieście go, aby jak najwięcej osób zostało poinformowanych o tej wyjątkowej okazji do spotkania z nauczycielem z RIMYI w Punie.

Więcej informacji na ten temat znajduje się tu: http://joga.org.pl/imprezy/konwencja/762

 

3. Zwyczajne Walne Zebranie Członków SJIP 2015: Warszawa, 16 maja 2015.

Przypominamy o planowanym ZWZC, które odbędzie się w trakcie PKJI w sobotę w OSIR na ul. Polnej. Oficjalne zwołanie zebrania nastapi na 30 dni wcześniej w osobnym biuletynie.

Kalendarz imprez

<<  Październik 2019  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
   1  2  3  4
   
webmaster