Newsletter Luty 2016

CM 2016/17

I/ Badanie dotyczące praktykujących jogę w Polsce

II/ Polska Konwencja Jogi Iyengara z Faeqiem Birią: 3-5 czerwca 2016

1. Sylwetka Faeqa Birii

2. Pomoc w promocji PKJI 2016

Zbliża się termin aplikacji do CMu. Otwarcie formularza na CM 2016/17 nastąpi 1 marca 2016.

Przypominamy, że CM (certification mark) to w uproszczeniu licencja na korzystanie z nazwiska IYENGARa w kontekstach komercyjnych, udzielana na okres roku, osobom posiadającym dyplom Introductory II i wyższy jeśli spełniają wymogi dotyczące systematycznego szkolenia się. Oznacza to, że jeśli chcecie pisać o sobie "nauczyciel metody IYENGARa" (nawet w kontekście stopnia dyplomu) będąc w zgodzie z prawem - powinniście mieć aktualny CM.

CM przyznawany jest na okres od 1 maja do końca kwietnia następnego roku. Sprawdzając czy spełniacie warunki dot. szkoleń brane są pod uwagę 2 lata poprzedzające rok aplikacji. Dla przykładu: w 2016 roku (do 30 kwietnia) aplikujecie o CM na 2016/17 (V'16-IV'17) - wtedy w formularzu podajecie dane dotyczące szkoleń, warsztatów i zajęć za lata: 2014 i 2015, a w wypadku pobytu w RIMYI w Punie również za 2013.

Pozostałe warunki przyznania CMu to - oprócz stosownego dyplomu i szkoleń - aktualnie opłacona składka członkowska SJIP oraz wniesienie opłaty licencyjnej w wysokości 50 zł. rocznie. Jeśli przystępujecie do CMu pierwszy raz - potrzebne jest zawarcie umowy w formie papierowej z SJIP. Wiecej o procedurach: http://joga.org.pl/Nauczyciele/certyfikat-procedury

O korzyściach płynących z wykupienia CMu: http://joga.org.pl/Nauczyciele/certyfikat-iyengara/dlaczego-warto

 

I/ Badanie dotyczące praktykujących jogę w Polsce.

SJIP jest partnerem badania jogi w Polsce zorganizowanego przez portal "Boso na macie". Stowarzyszenie włączyło się w propagowanie informacji o tym badaniu mając na względzie dobro jogi w Polsce. Jest to projekt, w którym uczestniczą organizacje wspierające różne style jogi. Za wartość uznajemy udział w inicjatywie odbywającej się "ponad podziałami".

Zachęcamy do wzięcia udziału w badaniu http://badaniejogi.pl/. Zajmie to tylko 5 min. Więcej informacji o badaniu dostępne jest w PDF.

 

II/ Polska Konwencja Jogi Iyengara z Faeqiem Birią: 3-5 czerwca 2016, ComCom Zone, ul Ptaszyckiego 6, Kraków - Nowa Huta.

20 grudnia zostały otwarte zapisy na PKJI 2016. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc prosimy nie zwlekać z decyzją o udziale. Informacja i rejestracja tu: http://joga.org.pl/imprezy/konwencja/792

1. Sylwetka Faeqa Birii:

Aby przybliżyć Wam sylwetkę prowadzącego rozpoczęliśmy cykl wspomnień i wrażeń z kontaktu z tym charyzmatycznym nauczycielem pochodzących od naszych nauczycieli - jego uczniów. Ostatnio udostępnialiśmy artykuł Roberta Spicy http://joga.org.pl/Joga/artykuly/821-faeq-biria.
W tym miesiącu publikujemy wspomnienia o Faequ nauczycielki stopnia Senior Intermediate I - Ewy Wardzały: http://joga.org.pl/Joga/artykuly/825-wspomnienia-faeq-biria.

2. Pomoc w promocji PKJI 2016:

W załączniku znajdziecie plakacik do wydrukowania na domowej drukarce w formacie A4. Jeśli macie gdzie go zamieścić - w szkole jogi, do której chodzicie lub którą prowadzicie - zawieście go, aby jak najwięcej osób zostało poinformowanych o tej wyjątkowej okazji do spotkania z Faeqiem Birią. http://joga.org.pl/dokumenty/plakat_pkji2016.pdf

Możecie również udostępnić na profilu FB waszej szkoły wydarzenie z profilu SJIP: https://www.facebook.com/events/612814105537815/

Kalendarz imprez

<<  Październik 2019  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
   1  2  3  4
   
webmaster